Şok iddia: İran Karayılan'ı tuttu bıraktı

İran’ın PKK’nın Kandil’deki bir numaralı ismi Murat Karayılan’ı yakalayıp sonra serbest bıraktığı iddia edildi.

Yeni Şafak gazetesinde bugün müthiş bir iddia yer aldı. Abdülkadir Selvi imzasını taşıyan yazıda İran’ın PKK’nın Kandil’deki bir numaralı ismi Murat Karayılan’ı yakalayıp sonra serbest bıraktığı iddia edildi. İddiaya göre yanındaki bir grup PKK yöneticisiyle birlikte Urumiye kentine götürülen Karayılan, kanlı örgütle yapılan pazarlıkların ardından serbest bırakıldı..

İşte Yeni Şafak’tan Abdülkadir Selvi’nin konuyla ilgili yazısı:

Murat Karayılan’ın yakalandığı haberi bir heyecana vesile olmuştu. İran rejiminin etkili isimlerinden Meclis Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi de Karayılan’ın yakalandığını teyit etmişti.

Bu haber, heyecanın artmasına neden olurken 24 saat sonra İran, “İki numaralar karışmış” şeklinde bir açıklamayla yetindi. O iki numaranın kim ve akıbetinin ne olduğunu da bir türlü öğrenemedik.

İran’ın açıklamaları tatmin edici olmadı.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç bile, Karayılan olayında bir takım gariplikler yaşandığına dikkat çekme gereği duydu.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git