Süperlig İçin Karar vakti geldi!

Futbolda ‘Şike Soruşturması’nda kapsamında Emniyet Müdürlüğü, savcılık ve Türkiye Futbol Federasyonu eksenindeki belge alışverişi başladı… ve karar süreci hızlandı…

Savcılık, belgeleri Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdi ve liglerin başlamasıyla ilgili karar süreci de hızlandı. Belgelerin TFF’ye ulaşmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar alınacak karar ile ilgili açıklamada bulundu.

Mehmet Ali Aydınlar, 5 kişilik bir etik kurulun kurulacağını ve bu etik kurulun belgeleri incelemesinden sonra karar verileceğini belirtirken, henüz etik kurulun da oluşturulmadığını, kendisinin de etik kurul toplanmadan belgelere bakmayacağını söyledi. Aydınlar, liglerin başlama tarihiyle ilgili kararın ise bu hafta sonu veya hafta başında verileceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Aydınlar, ‘Bazı yayın organlarında bize gelen belgelerin 4 klasörden oluştuğunu yazdılar. Bize savcılıktan 26 klasör belge geldi. Kararı etik kurul verecek. Bu kurul deneyimli kişilerden oluşacak. Eğer etik kurul gerek görürse tarafların savunmasna başvurabilir. Belge gelmeden nasıl karar vereceğiz. Belgeler daha yeni geldi. Zaten bu kararı verecek olan biz değiliz. Liglerin ertelenmesiyle ilgili kararı, en geç önümüzdeki salı ya da çarşamba alacağız. 5 Ağustos’ta, bu sıcakta liglerin başlaması uygun değil. Ağustos’un sonu daha elverişli olabilir. Avrupa’ya gidecek takımların listesi aynen geçerlidir. Eğer Avrupa’da mücadele edecek takımlardan herhangi birisi şike soruşturmasında ceza alırsa, UEFA kendi takvimini uygulayacak ve kararını verecek. Şu anda UEFA’nın takvimi işlemeye başlamıştır ve liste aynen geçerlidir.’ dedi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git