Teröristlere gece baskını

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi yakınındaki Küçük Kato Dağı’nda bulunan güvenlik üs bölgelerine saldırı hazırlığı için keşif yapan PKK’lılara, gece baskını düzenlendi.

Kobra helikopterleri, gece boyunca Kato dağındaki hedeflere bomba yağdırdı.Beytüşşebap İlçesi’nin yanıbaşında bulunan Küçük Kato Dağı’nda bulunan ve eskeri birliğin güvenliğini sağlayan 2 üs bölgesine saldırı planı yapmak üzere keşif yapmaya gelen bir grup PKK’lı saat 22.00 sıralarında, insansız hava araçları tarafından tespit edildi.

Görüntülerin Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndaki merkeze ulaşmasının ardından, saldırı hazırlığı başlatıldı.Verilen koordinatlar doğrultusuna 2 kobra helikopter, saat 22.30 sıralarında Küçük Kato Dağı’nda tespit edilen PKK’lılara bomba yağdırdı.

VATANDAŞLAR SALDIRIYI İZLEDİ
Havadan kobra helikopterlerinin bomba yağdırdığı PKK’lılara, güvenlik üs bölgelerinde bulunan nöbetçiler de uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Farkedildiklerini anlayan PKK’lılar kaçmaya çalışırken, helikopterden yapılan atışlarda izli mermiler ilçe merkezinden de çıplak gözle görüldü.Silah sesleriyle birlikte caddede bulunan bir kadın, çocuklarının elini tutarak eve girerken, kahvede oturan erkekler de dışarı çıkıp saldırı anını izledi.

Yaklaşık yarım saat süren yoğun ateş ve bombardıman sonrası ölü ve yaralı sayısı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

ADAM KAÇIRIP ÖLDÜRDÜLER
Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde kamyonetiyle taşımacılık yapan evli, 2 çocuk babası İbrahim Ergün (45), dün Aksu Deresi civarında piknik yaparken yanlarına gelen bir grup PKK terör örgütü mensubu tarafından kaçırıldı. Kırsal alana götürülen Ergün, burada, “Askerle iş yaptığı” iddiasıyla öldürüldü.
Yapılan incelemenin ardından Ergün’ün cenazesi, ambulansla Ovacık Sağlık Ocağı morguna kaldırıldı.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git