Tunceli'de çatışma; 1 şehit, 3 yaralı…

Tunceli’de Pülümür İlçesi Çakırkaya Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

Pülümür İlçesi Çakırkaya Köyü kırsalında arazi arama ve tarama faliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, dün akşam saatlerinde 10-15 kişilik bir PKK’lı grup ile karşılaştı. Çıkan ilk çatışmada 2 asker yaralandı. Çatışma gece boyu aralıklarla sürerken; bu sabah saatlerinde yeniden sıcak temas sağlanan teröristlerin açtığı ateşle Hataylı Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Yaralı asker, hemen Elazığ Asker Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan helikopterlerle profesyonel birliklerin sevk edildiği bölgede çatışmanın yer yer devam ettiği belirtildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git