Tunceli'de çatışma devam ediyor!

Tunceli’de eylem hazırlığındaki PKK’lılarla çatışma çıktı.Devam eden çatışmada 1 PKK’lının öldürüldüğü bildirildi.

 

TUNCELİ’de jandarma karakollarına eylem hazırlığında olduğu saptanan PKK’lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Ahpanos Vadisi’nde PKK’lıların bulunduğu bölgeler, Kobra helikopterleriyle ateş altına alınırken, çıkan çatışmanın yer yer sürdüğü bildirildi.

Tunceli’de güvenlik güçleri yaptıkları çalışma ve teknik takip sonunda bir grup PKK’lının Ovacık ve Pülümür ilçeleri arasındaki Ahpanos Vadisi’nde hareket halinde olduklarını ve bazı jandarma karakollara büyük bir saldırı için son hazırlıklarını yaptığını saptandı. Bu akşam saatlerinde tespit edilen PKK’lıların bulunduğu alanlar Kobra helikopterler tarafından yoğun ateş altına alındı. Ayrıca bölgeye Sikorsky helikopterlerle Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan alınan profesyonel askerler indirildi. Profesyonel birlikler PKK’lıların izini sürerek, bir süre sonra sıcak temas sağladı. Güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR
Ahpanos Vadisi’nde tespit edilen ve yer yer çatışmanın yaşandığı PKK’lı grubun içinde örgütün Tunceli ve çevresinde eylemleri yönlendirdiği sanılan üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu tahmin ediliyor. Grupta 20’den fazla PKK’lının bulunduğu ve çıkan çatışmada ölü ya da yaralananın bulunup bulunmadığı henüz öğrenilemedi

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

esrarengiz 19 Ağustos 2011


zamanında yapılan harekat daıma lehımızee ama gec kalınmıs bı harekat aleyhımızee olur….Admin:esrarengiz

ToLqa 20 Ağustos 2011


kandile girmek için 14 şehit dahamı lazım cok geç kalındı giremiyosalar bıraksınlar türk milleti girer asker korkuyosa havadan boş dagları vurup milleti kandırmasınlar ARTIK YETER SABIRLAR COK TAŞTI

YagmuR 20 Ağustos 2011


bu güzel sevindirici haberin devamını dilerimm,1 deyil kökleri kurumalı o pisliklerin…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git