Tunceli'de PKK yönelik büyük operasyon…

Tunceli’de, tespit edilen hareketli gurupları etkisiz hale getirmek üzere Tunceli merkezi ile Munzur Dağları arasında kurulan hava köprüsü ile 2 bine yakın asker indirildi.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan teknik takip sonucu, Munzur Dağları eteklerinde birden çok gurubun aynı anda hareketlendiği tespit edildi.

Bunun üzerine saat 04,00 sıralarında başlayan hava harekatında, 5 Skorsky helikopter ile İl Jandarma Alay Komutanlığı ve 4. Komando Tugayı’ı ile Orta Munzurlar’ı oluşturan dağ silsilesinin Dolubaba, Azizabdal, Kırmızıdağ, Bor ve Zel Dağı arasına kurulan hava köprüsünden 2 bine yakın özel eğitimli komando indirildi.

Birlikler indirilirken 2 Kobra tipi taarruz helikopteri ise bölgede havadan güvenlik sağladı. Hakim tepelere indirilen birlikler arama tarama faaliyeti başlatırken, bölgede sıcak temas yaşanıp yaşanmadığı konusunda henüz bir bilgi alınamadı. 

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git