Tunceli'de PKK'lı grup kıstırıldı…..

TUNCELİ’de Kocakoç Jandarma Karakolu’na saldırı hazrlığı içindeyken erken farkedilen PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ederken, bu sabah Pülümür İlçesi Çakırkaya, Dereboyu, Sağlamtaş ve Kocatepe Köyleri arasında tespit edilen 15 kişilik PKK’lı grubu kıskaca alındı.

Dün sabah erken saatlerinde merkeze bağlı Kocakoç Jandarma karakoluna saldırmak isteyen PKK’lılara karşı başlatılan operasyonlar Nazimiye ile Mazgirt İlçeleri arasındaki Şişik Ormanları bölgesinde yoğunlaşırken, bu bölgelere dün akşam saatlerinde yeni birlikler sevk edildi. Nazimiye kırsal alanında başlatılan operasyonlar ise daha çok, Ramazan, Dereova, Sarıyayla ile Doğantaş ve Büyükyurt Köyleri kırsalında yoğunlaşıyor.

Güvenlik birimleri, PKK’lıların Tunceli’deki bütün adımlarını takip ediyor, telsiz görüşmelerinin kestirmeleri alınarak anında çevirisi yapılıyor. Güvenlik güçleri bugün sabah saatlerinde Pülümür İlçesi Çakırkaya, Dereboyu, Sağlamtaş ve Kocatepe Köyleri bölgesinde 15 kişilik PKK’lı bir grup tespit etti. PKK’lıların kendi aralarında telsiz ile yapılan görüşmenin güvenlik birimlerince tespit edilmesi ile birlikte alınan telsiz kestirmesinin, kısa bir sürede çözümü yapıldı. PKK’lıların bulunduğu bölgenin tespit edilmesi ile birlikte o bölgeye uçar birlik hareketi düzenlendi.

Sabah saat 10.30 sularında Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan havalanan 2 Sikorsky helikopter 4’ncü Komando Tugayı’ndan aldığı çok sayıda özel eğitimli profesyonel birliği, bölgede hakim noktalara indirdi. Yaklaşık 3 saat süren helikopter trafiği sonrası, bölgeye bir tabur özel eğitimli birlik indirilerek geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yine aynı saatlerde 2 Kobra helikopter, PKK’lıların telsiz görüşmesi yaptığı bölgeyi yoğun bombardıman altına aldı. Bölgede özel eğitimli birliklerin operasyonu sürüyor.

HOZAT KIRSALINDA DA OPERASYON
Tunceli genelinde başlatılan operasyonlar devam ederken dün sabah saatlerinden itibaren Hozat, Ovacık, Pertek ve Çemişgezek İlçeleri kırsal alanında da hava destekli operasyon başlatıldı. Hozat’ta bulunan 51’nci Motorlu Tugay Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Komutanlığı’na bağlı yüzlerce askerin katıldığı hava destekli operasyonlar devam ediyor.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 23 Ağustos 2011


gebersinler inşlhhhhhhhh,lanet gelsice pisliklerin kökü kurusun….

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git