Türk donanması işte bunun için var!

Akdeniz’de uluslararası sularda petrol arayacak Kıbrıs Rum Kesimi’ne Türkiye’nin cevabı sert olacak

Akdeniz’de sular iyice ısınacak. 1 Ekim’de petrol aramaya başlayacağını açıklayan Kıbrıs Rum Kesimi karşısında Türk donanmasını bulabilir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan tehdit gibi uyarı geldi. Zaman gazetesine konuşan Bağış, Rumlar’a gözdağı verdi. Benzer teşebbüslerde Türkiye’nin daha önce bölgeye savaş gemisini gönderdiğine işaret eden Bakan Bağış, “Donanmalar bunun için var” dedi.

“Onlara ait olmayan sularda arama yapmak yasa dışıdır” diyen Bağış, uluslararası hukukun kendilerine tanıdğı hakkı kullanacakları mesajını verirken, önümüzdeki günlerin çok sıcak geçeceğinin sinyalini verdi:

“Deniz Kuvvetleri’ndeki askerlerimizin eğitimi ve teçhizatını; bu orduyu bunun için kurduk. Her türlü opsiyon masadadır, her şey düşünülebilir.”

NİHAT DOĞAN’I ELEŞTİRENLER SOMALİ İÇİN NE YAPMIŞ

Somali’ye yardım tartışmaları da Bağış’ın gündemindeydi. Bakan Bağış, Nihat Doğan üzerinden hükümete yüklenen bazı çevrelere seslendi, Somali’ye yapılması düşünülen yardımları sıraladı:

“Başbakan’ımız oraya balıkçılar gönderecek ve Somalililere balık tutmayı öğreteceğiz. Güvenlik sorunu aşıldığında belki konserve fabrikası kurup ton balığı üretimini destekleyeceğiz. Pakistan ve Hindistan, Kurtuluş Savaşı’nda bize yardım gönderirken çok mu zengindi? Kızılay’ımız Haiti’ye, Amerikan Kızılhaç’ından önce gitti. Başbakan’ımız ile Somali’ye giden sanatçı Nihat Doğan’ı eleştiriyorlar. Görüşlerini, konuşma tarzını beğenirsiniz, beğenmezsiniz, ama Nihat Doğan özünde iyi bir insandır. Somali için kendisi gönüllü oldu. Onu eleştirenler acaba Somali için ne yaptı? O en azından çabaladı. Müziğini beğenmezsen, CD’sini almazsın. Ama bizde maalesef bu iş Nihat’ın siyasi konularda görüşlerini açıkça paylaşmış olması, birilerini rahatsız ediyor. Herkesin üzerinde uzlaşabildiği Sezen Aksu demokratikleşmeden yana tavır aldığında, yılların divasına “sazan” bile dediler

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git