Türkler New York'ta yaşanan kasırgadan kaçmadı…

ABD’de 15 kişinin ölümüne neden olan Irene Kasırgası Amerikalılara endişe dolu saatler yaşattı.

New York’ta da haftasonunda etkisini gösteren kasırga nedeniyle birçok dükkan ve ev tahliye edilirken, Türklerin yaşadığı bölgelerde herhangi bir önlem alma çabasının olmaması şaşkınlıkla karşılandı.

TÜRKLER MÜŞTERİYE HİZMETİ DURDURMADI

2.5 milyon New Yorklu evlerini, iş yerlerini terk edip şehirden tahliye olurken Türklere ait dükkanlar ışıl ışıldı. Türk bakkalları kepenk indirmedi, müşteriye hizmeti durdurmadı. Kentte kalanlar, market ve bakkallara hücum ederek, fırtına gününde de stok yapmayı ihmal etmedi.

MAHKUMLAR UNUTULDU

New York açıklarında yer alan ada hapishanesi Rikers’da mahkumların kasırga yüzünden serbest bırakılmaması büyük bir tartışma yarattı. 2005’te meydana gelen Katrina kasırgasında, New Orleans’daki mahkumların serbest bırakılmaması sonucunda, onlarca insan hayatını kaybetmişti.

Mahkumların New Orleans’ta aç ve susuz kaldığına dikkat çekenler, New York yönetiminin 12 bin mahkumu serbest bırakmama kararını eleştirirken, hatalardan ders alınması gerektiğini belirtti.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

çileklibrowni 29 Ağustos 2011


NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE…

YagmuR 29 Ağustos 2011


ölenlermize allahtan rahmet diliyorum :((artık böyle üzücü olaylar olsun istemiyoruz:((

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git