Uçaklar İkinci Kez Havalandı!

Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik hava harekatının ikinci dalgası sahur saatlerinde gerçekleşti.

Kuzey Irak’taki terör örgütü PKK kamplarına yönelik hava harekatının ikinci dalgası sahur saatlerinde gerçekleşti.

Diyarbakır 2. Taktik Hava Üs Komutanlığı’ndan saat 02. 45 sıralarında havalanan 6 adet F-16 savaş uçağı, Kandil ve Zap bölgelerine bomba yağdırdı.

Öte yandan, Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler eresında çatışma yaşandığı belirtiliyor.

İLK SALDIRI AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLADI

Diyarbakır ve Maltaya’dan kalkan Türk savaş uçakları, Kandil ve Zap’taki PKK hedeflerini bombaladı. Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre jetler Kandil, Zap, Hakurk, Metina, Haftanin, Hinera ve Sideka kamplarını eş zamanlı olarak vurdu.

Bu bombadırman Türkiye tarihinde ilk

Türk ordusu ilk kez, ABD’nin Pakistan’daki El Kaide kamplarını bombalamada kullandığı ‘ağır bombardıman’ malzemelerini kullanıyor. Günlerdir Diyarbakır’daki askeri üsse bu malzemeler yığılıyordu.

Bombardımanın gece boyunca ve gündüz saatlerinde de süreceği iddia ediliyor. Bombardıman, sadece kamplara değil, gençlik örgütlemesinin yapıldığı yerleşim yerlerine de yapılıyor.

Haber kanallarına bağlanan emekli askerler ve uzmanlar, bu türden büyük bir operasyonun PKK’ya 3-4 yıla malolacağını bu süre içinde toparlanmasının hayli zor olacağı görüşünde bulundular. Bu arada bombardımanın yaklaşık 400 km’lik bir alan boyunca yapıldığı da bildiriliyor.

Uçaksavarlar etkisiz hale getirildi

PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarının bombalanmasına Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı ve Malatya Erhaç Hava Üssü’nden kalkan F-16’ların yanı sıra F-104 savaş uçaklarının da destek verdiği belirtildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, jetler Kandil, Zap, Hakurk, Metina, Haftanin, Hinera ve Sideka kamplarını eş zamanlı olarak bombaladı.

İddiaya göre, operasyonlara 30’dan fazla jet katıldı. Jetler, önce PKK’nın en büyük kampı olan Kandil ve Zap’taki uçaksavar bataryalarını hedef aldı. Burada bulunan 17 uçaksavar bataryası bombalanarak etkisiz hale getirildi.

Yöneticilerin olduğu yer de vuruldu

Operasyonda Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan’ın ayrı ayrı bulunduğu belirtilen Kandil Dağı ve çevresindeki 4 ayrı kamp da hedef alındı. Burada teröristlerin barındığı ana karargahlar yoğun bombardıman altına alındı.

ANF’ye göre teröristler kayıp vermedi

Terör örgütü PKK’nın yayın organı gibi çalışan ANF’nin Kandil’deki PKK’lılara dayandırdığı iddiasına göre Türk uçakları tarafından gerçekleştirilen bombardımanda Kandil alanında teröristler kayıp vermedi.

İran iddiası

Bu arada Diyarbakır ve Malatya’dan kalkan savaş uçaklarının Kandıil Dağı’nı yönelik operasyonda alınan özel izinle İran hava sahasının da kullanıldığı ileri sürüldü. İran hava sahasını kullanan uçakların özellikle Kandil Dağı’nın arka kısmından bombalama yaptığı iddia edildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

sıla_59 18 Ağustos 2011


GEBERTİN TÜM KÖPEKLERİİİİİİİİİİİİ PAYLAŞIM LARIN İÇİN TŞKLER CEMİL EMEĞİNE SAĞLIK

MuRaT 18 Ağustos 2011


kökünü kazıyın itlerin köpeklerin yaşamaları bile hak değil

YagmuR 19 Ağustos 2011


bu yaptıkları yanlarına kalmayacak elbbeteki ama bian önce belalarını bulurlar inşlh…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git