Van'da hain saldırı: 3 şehit, 2 yaralı

Van’da terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu 1 asker ile 2 köy korucusu şehit oldu, 2 korucu da yaralandı.

Edinilen bilgiye göre çatışma, dün akşam saat 20.00 sıralarında, Çatak ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Melkuşan yaylası Körüklü vadisinde yaşandı. Bölgedeki operasyonlarını sürdüren asker ve korucular, bir grup teröristle karşılaştı. Çatışmada 1 asker ile 2 köy korucusu şehit olurken, 2 korucu da yaralandı. Yaralılar, bölgeye sevk edilen helikopterlerle Van Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Kobra tipi helikopterlerin desteğiyle bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Van’da terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu şehit olan güvenlik güçlerinin isimleri belirlendi.

Şehit askerin Doğan Göçer (İstanbul), Şehit köy korucularının da Sabri Biter (31) ve Bedri Esin (34) olduğu açıklandı. Çatışmada köy korucuları Mehmet Muhan (30) ile Mehmet Sancar’ın da yaralandığı belirtildi.

Van’ın Çatak ilçesinde dün saat 20.00 sıralarında, ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Melkuşan yaylası Körüklü vadisinde çatışma yaşandı. Bölgedeki operasyonlarını sürdüren asker ve korucular, bir grup terörist tarafından pusuya düşürüldü. Çatışmada 1 asker ile 2 köy korucusu şehit olurken, 2 korucu da yaralandı. Yaralılar, bölgeye sevk edilen helikopterlerle Van Askeri Hastanesine kaldırıldı. Kobra tipi helikopterlerin desteğiyle bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git