‘Vatana millete hayrı yoktu öldürdüm’

Adana’da 36 yaşındaki Cemil Yıldız’ı tabancayla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 28 yaşındaki Müjdat Canlı adliyeye sevk edildi. Canlı, emniyetten çıkarılırken gazetecilere, “Vatana, millete hayrı olmayan bir insandı. Pişman değilim” dedi. 

Merkez Yüreğir İlçesi Selahattin Eyyübi Mahallesi 8213 Sokak’ta dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden Denetimli Serbestlik Yasası’nda yapılan değişiklikten yararlanıp, tahliye olay Cemil Yıldız, oto yıkama yağlama servisi çalıştıran Müjdat Canlı ile karşılaştı. Aralarında, ‘polise ihbar etme’ nedeniyle çıkan kavgada Müjdat Canlı, belinde taşıdığı ruhsatsız tabancayla Cemil Yıldız’ı öldürdü.

Olaydan sonra suç aleti tabancayla yakalanan Müjdat Canlı, polisteki ifadesinde Cemil Yıldız’ın kendisini tehdit ettiğini, olay sırasında da tabancayla yolunu kestiğini ileri sürüp, ölmemek için cinayet işlediğini savundu. Canlı şöyle dedi: “İşyerimin önünde uyuşturucu satıyordu. Uyarmama rağmen satmaya devam etti. Benim ekmeğimle oynadı. Sonra narkotikçilerin operasyonunda yakalandı. İhbarı benim yaptığımı sanıp, kin beslemiş. Cezaevinden çıktıktan sonra tehdit mesajları gönderdi. Ben de korkudan tabanca taşımaya başladım. Olay günü de evin önünden geçiyordum, tabanca çekip, bana doğrulttu. Tetiğe bastı, ama silah tutukluk yaptı. Bunun üzerine tabancamı çekip peş peşe ateşledim.”

‘İŞYERİMİN ÖNÜNDE UYUŞTURUCU SATIYORDU’

Cinayet Bürosu’ndaki sorgusu tamamlanan Müjdat Canlı, bugün geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Canlı, Emniyet Müdürlüğü’nden çıkarılışı sırasında da, “Vatana millete hayrı olmayan bir insandı. Pişman değilim. Benim iş yerimin önünde uyuşturucu satıyordu” diye konuştu.

Cemil Yıldız’ın cenazesi ise, yakınları tarafından teslim alınarak Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git