Yüksekova'ya çok gizli ziyaret

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari Yüksekova’da…

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari’deki sınır birliklerine inceleme ziyareti gerçekleştiriyor.

Sabah saatlerinde özel uçakla Van’a giden Gül, burada Garnizon Komutanlığını ziyaret ettikten sonra Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geçti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in de eşliğinde ziyaretlerini gerçekleştiren Gül, Yüksekova’daki bir birlikte sancak törenine katıldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, başka sınır birliklerini de ziyaret edecek Gül’ün programının, ”moral gezisi” niteliği taşıdığını ifade etti.

ZAMANLAMAYA DİKKAT

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun dün Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile Ankara’da düzenlediği ortak basın toplantısındaki sert sözlerinin ardından bu ziyaretin gerçekleşmesi dikkat çekti.

Davutoğlu’nun dünkü mesajı netti:

“Artık Irak topraklarında Türkiye’ye dönük tehdit oluşturan bir terör faaliyetine tahammülümüz yoktur. PKK’yı temizleyin yoksa biz sınırı geçeriz.”

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git